Ostraha objektů

Naše bezpečnostní agentura poskytuje také služby týkající se zabezpečení domu a objektů. To je možné zajistit formou fyzické ostrahy v místě objektu či elektronickou ostrahou na dálku s možností dojezdu na místo.

Fyzická ostraha objektů - pochůzky

Fyzická ostraha objektů je prováděna proškolenými bezpečnostními pracovníky ve stejnokrojích, kteří provádí pravidelné pochůzky po objektu a jeho okolí, kde jsou kontrolní místa označena identifikačními čipy.

Čipy bezkontaktně načítají pochůzky ostrahy pochůzkovým terminálem PT 200 a ten zaznamená datum a čas kontroly jednotlivých kontrolních bodů. Klient tak má úplnou online kontrolu a přehled prováděných pochůzek, zdali je ostraha objektu prováděna podle vytvořeného pochůzkového plánu.

Hlavní předností tohoto systému je, že v případě, že se zaznamenaná data s pochůzkovým plánem liší je uvedená kontaktní osoba automaticky vyrozuměna SMS zprávou, nebo e-mailem a situace se tak dá neprodleně řešit.

Dálková technická ostraha objektů - PCO

Činnost fyzické ostrahy může být posílena pomocí napojení na PCO / ARC, neboli pult centralizované ochrany, který je součástí našeho vlastního moderně vybaveného multimediálního dohledového centra.

Dálková elektronická ostraha pomocí monitoringu zabezpečovacích systémů funguje na základě přenosu poplachových informací a verifikace prostřednictvím bezpečnostních kamer.

Z vyhodnocených situací provede operátor adekvátní reakci a případně vyšle na místo zásahovou jednotku PCO, která je v součinnosti s Policií ČR.

Výhodou pultu centralizované ochrany je, že může střežit objekt 24 hodin nonstop. Operátoři PCO, kteří generované události na objektech monitorují, se střídají v pravidelných směnách.

Zabezpečení domu
přes napojení na PCO

Zabezpečit dům je možné pomocí různých poplachových signalizací, které lze všechny napojit na PCO při dostupnosti trasy pro přenos dat.

  • EZS = elektronická zabezpečovací signalizace
  • EPS = elektronická protipožární signalizace
  • CCTV = bezpečnostní kamerové systémy
  • EZS Videofied = ověření narušení objektu pomocí krátkého videozáznamu

Napojení na PCO

Trasu pro přenos dat při napojení na PCO realizujeme jedním z těchto způsobů:

  • napojení na PCO pomocí JTS (analogová telefonní linka)
  • napojení na PCO pomocí GSM/GPRS (bezdrátové napojení)