Náhradní plnění 2017

Řešíte otázku, jak co nejlépe splnit povinný podíl zaměstnávání osob se zdravotním postižením v roce 2017? Jsem tu pro Vás, abych Vám s touto otázkou pomohl.

Pokud jste zaměstnavatel s více jak 25 zaměstnanci, vztahuje se na Vás zákonná povinnost zaměstnávání osob se zdravotním postižením, přečtěte si potřebné rady, jak tento povinný podíl splnit.

Aktualizováno 13. 1. 2017

Splnění povinného podílu 2017

I v roce 2017 je možné splnit povinný podíl těmito možnostmi:

1) Přímé zaměstnávání osob se zdravotním postižením
2) Odvod do státního rozpočtu ve výši 7 násobku průměrné měsíční mzdy za I.-III. čtvrtletí předcházejícího roku, za 1 OZP zaměstnance
3) Odběr náhradního plnění

Náhradní plnění 2017

Pro rok 2017 se v oblasti náhradního plnění nic zásadního nemění, náhradní plnění se i v roce 2017 řídí zákonem o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb., § 81, novelizovaným k 1. 1. 2012. Může být poskytováno pouze zaměstnavateli s více jak 50% zaměstnanců se zdravotním postižením. Odběrem náhradního plnění tak pomůžete vytváření pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením. Mají tak větší šanci si najít kvalitní pracovní uplatnění.

Výhody náhradního plnění

Díky odběru náhradního plnění splníte povinný podíl zaměstnávání OZP, zároveň se tak vyhnete odvodu státu a posílíte tvorbu pracovních míst pro zdravotně postižené osoby. Díky tomu optimalizujete své náklady a získáte užitečné zboží a služby.

Limit pro náhradní plnění

Doporučil bych Vám věnovat se otázce náhradního plnění řádně a včas. Zaměstnavatelé, kteří poskytují náhradní plnění, jako například společnost D.I.SEVEN FACILITY, kterou zastupuji, mají státem stanovený limit pro výši náhradního plnění. Každý poskytovatel může poskytovat náhradní plnění pouze do výše 7 násobku průměrné měsíční mzdy za I.-III. čtvrtletí průměrné měsíční mzdy předcházejícího roku.

Služby vhodné pro odběr náhradního plnění

Společnost D.I.SEVEN FACILITY poskytuje velké množství služeb, které lze pro náhradní plnění využít. Ze svých zkušeností bych Vám ale doporučil využít náhradní plnění pro odběr služeb jako například bezpečnostní služby, úklidové služby, recepční a vrátné služby. Tyto služby odeberete v profesionální kvalitě od certifikovaného poskytovatele. Samozřejmostí jsou vyškolení zaměstnanci s dlouholetou zkušeností.

Nenechte odběr náhradního plnění náhodě, odeberete náhradní plnění řádně a včas a vyhnete se tak pokutě až ve výši milionu korun.

Proč náhradní plnění od D.I.SEVEN FACILITY?

  • Dlouholeté zkušenosti
  • Působnost po celé ČR
  • Řádně splníte povinný podíl
  • Vyhnete se udělení sankce ve výši 1 000 000 Kč
  • Ušetříte finance
  • Získáte užitečné služby či výrobky
  • Lepší optimalizace nákladů
  • Podpoříte zaměstnávání OZP